Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Про нас

Наш рух розпочався влітку 2013 року з ініціативи трьох небайдужих IT-шників в місті Дніпро, які вирішили боротись із забрудненням природи в Україні 💪

Ми дізнались, що лише одна батарейка, недбало викинута в землю, здатна забруднити 16 м2 ґрунту небезпечними речовинами, а відповіді «куди подіти використані батарейки» не знайшли. Та вирішили її створити!

Почали відкривати власні пункти збору батарейок та залучати людей робити так само – в під'їздах, офісах, школах, магазинах. Словом всюди, щоб 100% всіх батарейок в Україні почали йти на переробку, а не в землю ⚡️

Вже за перші 5 років з невеличкої ініціативи в м. Дніпро ми виросли до національних масштабів – до нас приєднались сотні волонтерів! Ми стали повноцінною громадською організацією, але це не 3-5 людей в нашій команді, які роблять зміни. За нами сотні українців, які збирають батарейки та підтримують нашу роботу внесками, і тому вона стає можливою. 

На сьогодні (всупереч масштабній війні!) наша мапа налічує 1212+ активних пункти зибрання батарейок, і ця кількість продовжує зростати, так само як зростає наша самоповага як нації 👊🇺🇦 Як зростає наша гідність робити нашу країну найкращою своїми руками, тут і зараз, не чекаючи кращого моменту!

Уявіть, вже за тиждень після початку широкомасштабного наступу до нас відновились дзвінки від людей про те, куди здати батарейки правильно ❗️

1212
активних пункти збирання батарейок зараз на нашій мапі
1615
людей та компаній зробили свій внесок на розвиток руху
3%
річного імпорту батарейок в Україні вже йде на переробку

Втім попереду в нас з вами ще багато роботи. Спільними зусиллями ми уже добились, щоб десятки тонн (4+ фур батарейок на рік!) йшли на переробку, а не в землю, але в масштабах країни цього не достатньо.

Кожен рік в Україну заїжджають в 160 фур нових батарейок, і це було до наступу орків на Київ. Що казати зараз, коли стільки батарейок використовуються в ліхтариках та інших гаджетах. 

Тому приєднуйтесь! Розкажіть вашим сусідам, колегам та друзям про шкоду батарейок, на відкрийте свій пункт збору!  Саме завдяки ініціативі людей ми в принципі вирішили проблему переробки батарейок. До нашої появи кількість батарейок в Україні, які перероблються, дорівнювала нулю. 

♻️ Куди ідуть батарейки після збору?

Коротка відповідь – на завод GreenWEEE у Румунії, і ми єдині в Україні, хто дійсно відправляє 100% батарейок та надає про це звіти 💪

Але перш ніж прийти до цієї точки, ми здолали цілий шлях. 

Коли ми тільки починали проєкт було таке державне підприємство «Аргентум» у Львові, яке декларувало, що вони готові безкоштовно приймати батарейки на переробку. Ми тоді не дуже розбирались в темі переробки відходів, та батарейок зокрема, тому подумали – як все просто!

Варто лише зробити круті зрозумілі наборчики для збору батарейок, популяризувати класно серед небайдужих і все. Україна чиста :) Лише згодом, коли у нас на складі було вже понад 40 тонн батарейок з усіх областей, ми дізнались сурову реальність: переробка батарейок на заводі у Львові – це фейк, і в Україні в принципі немає такого заводу, який би їх переробляв. Чому? Тому що промисловий процес переробки батарейок збитковий. Всюди в світі заводу неї потрібно платити. 

Тоді ж ми дізнались про існування компаній псевдопереробників – це такі напівмафіозні бізнеси, дуже поширені в Україні, які приймають токсичні (і особливо отруйні!) відходи за гроші, які значно менше справжньої вартості їх переробки. Забирають ці гроші собі, а відходи... нелегально відправляють на звалища чи закидаються на якісь невідомі склади. З цією мафією нам з вами ще доведеться в майбутньому поборотись. 

Наступні три (!) роки ми витратили на те, щоб глибоко розібратись в темі переробки, вирішити чи варто переробляти батарейки в Європі чи збудувати завод в Україні. Де на все це взяти кошти? Провівши дослідження 8 реальних заводів з переробки батарейок у Європі, в 2019 році ми уклали году з заводом GreenWEEE у Румунії. Як ліцензійного партнера ми обрали компанію «Екологічні інвестиції».

Перша фура з України до Румунії стартувала навесні 2020 року, і відтоді ми відправили туди уже десятки фур, про що надаємо прозорі звіти. Як розпізнати шахрайство у зборі та переробці – читайте в статті про псевдопереробників.

🙌 Хто фінансує наш проєкт

Від самого заснування і донині наш проєкт фінансують небайдужі люди та компанії. До нас уже долучились 1124+ донейтори, своїми регулярними та разовими внесками ❤️

Уляна Бозій
Віктор Дума
Дмитрий Кононов
Нікіта Якименко
Олександр Чорноус
Єгор Тулиголовець
Максим Долженко
Олександр Шпіллер
Сергій Бабенко
Костянтин Скиба
Taisiia Mliuzan
Юлія Кривошеєва
Настя Ткаченко
Амфітердітельний Кораблик Щастя
Люба Колосовська
Ната Стулова

Твої 100 грн/місяць мають значення, зробити свій внесок можна на цій сторінці, або на сторінці з нашим планом на 2023 рік.

Нас також підтримують 184+ відповідальних бізнесів, які замовляють наші коробочки для збору батарейок для своїх співробітників додому, в офіс, в школу дітей.

Уже підключились:

Якщо ваша команда працює віддалено, у нас є рішення – прикольні домашні коробочки для співробітників та їх родини 🤩  Вони дозволяють не загубити батарейки по ящикам вдома та залучити дітей до корисної гри. Ви замовляєте коробочку та підключаєте свою спільноту, а ми подбаємо про переробку.

У вартості кожної коробочки міститься внесок на роботу нашого проєкту ✊❤️. 

Ми відкрито публікуємо всі звіти про переробку та нашу роботу.

⚡️ Проєкти в торгових мережах

Щоб добитись переробки 100% батарейок, які щорічно ввозяться в Україну, з 2019 року ми розпочали втілювати спільні проєкти з торговими мережами.

Мережі збирають десятки тонн батарейок на рік, тож для оплати переробки ми втілили там європейську модель відповідальності виробника. В публічних пунктах в ритейлі діє обмеження – до 50 батарейок за візит.

Зараз вже з нами Епіцентр, Сільпо, JYSK, Novus, WOG та COMFY, а також Elmir, KTC, Моя Екоаптека та інші.

В тих мережах, які продають нові батарейки, вартість переробки відраховується з кожної проданої батарейки, так це працює в Європі. Тому купуйте батарейки в тих мережах, хто долучився до екологічної відповідальності.

Участь в співфінансуванні переробки в цих мережах беруть бренди батарейок, які тут продаються. Ми уже маємо досвід побудови партнерств з 11 компаніями – Panasonic, VARTA, GP Batteries, та іншими.

На запуск одного проєкту в ритейлі йде від 3 до 12 місяців – це тривале узгодження з відділами продажів, маркетингу та PR, представниками всіх брендів батарейок, побудова процесів.

З 2016 року ми також ведемо публічну кампанію та тривалі переговори з мережею АТБ, на території якої Duracell збирає батарейки в брендовані контейнери, але не забезпечує переробку 100% зібраного обсягу батарейок.

Завдяки першим крокам АТБ в напрямку вимоги до Duracell здійснити переробку, перші 60 тонн батарейок поїхали на переробку на завод GreenWEEE у Румунію наприкінці 2021-початку 2022 року, але це всього лише близько 10% всього обсягу, зібраного за 5 років. Детальніше про ситуацію з АТБ.

⚡️ Скільки батарейок ми уже збираємо

До початку масштабної війни завдяки нашим з вами спільним зусиллям ми досгянули обсягів збору – близько 100 тонн батарейок на рік, які йдуть на переробку, а не в землю. Це близько 5 величезних фур 🤘

Це був перший старт, співставний із 4% від маси нових батарейок, які кожен рік завозяться в Україну. Наша ціль – відновити масштаби збору до початку масштабної війни та ще дужче нарощувати цю цифу, щоб 100% всіх батарейок в Україні врешті йшли на переробку. Ми ж офігенна нація! Тож рушаймо.

А ще, збір батарейок дуже круто підбадьорює спільноту у важкі часи, тож ми запрошуємо вас підтримати наш проєкт внеском.

680 людей вже підтримують фінансово
Ціль: 1000 людей
Залишилось приєднати 320 людей

Твій внесок допоможе створити ще 900 надійних пунктів приймання батарейок по всій країні в найближчий рік. А ще – відновити волонтерську мережу, та запустити хвилю позитиву збору батарейок в сотнях під'їздах країни.

Кожен внесок, наприклад, 100 грн/місяць, має значення! Дізнатись більше про наші плани на найближчий рік та підтримати нас можна тут

Як почати збирати батарейки

Хай путін б'є по нас снарядами і погрожує радіацією – ми продовжуємо будувати країну майбутнього та робимо це РАЗОМ.

Коробочка для офісу
Коробочка для офісу

Рятує 800 м2 землі від забруднення

Домашні коробочки
Домашні коробочки

Для віддалених команд

Стати патроном школи чи під'їзду
Стати патроном школи чи під'їзду

Де живуть ваші колеги, або навчаються їх діти


З нами уже 206 компанія 👆

Хай нас пробують лишити без світла – ми затаримось батарейками та акумуляторами. А лекцію для сусідів про те, куди здавати батарейки як відслужать, проведемо прямо у підвалі!

Контейнер для під'їзду
Контейнер для під'їзду

Допомагаємо обрати, висилаємо наклейку та плакат

Домашні коробочки
Домашні коробочки

Для дорослих та дітей

Матеріали для чату під'їзду
Матеріали для чату під'їзду

Щоб надихнути сусідів


Уже з нами 31 підзідів та ОСББ 👆

Хай приорітетом №1 для всіх нас є підтримка ЗСУ – надихніть свою школу чи громаду ще однією перемогою! 🇺🇦

В школі
В школі

Включати нове покоління

В штабі, в ГО
В штабі, в ГО

Залучати свою аудиторію

В громаді або муніціпалитеті
В громаді або муніціпалитеті

Мережа пунктів по країні


Уже з нами 12 шкіл, організацій та громад

Уже з першого тижня після 24 лютого до нас знову телефонують люди з усієї країни – куди здати батарейки правильно? Давайте відповіддю на це питання стануть ваші магазини!

Торгові та офісні центри
Торгові та офісні центри

Готові контейнери з вашим лого

Великий
рітейл
Великий <br/> рітейл

Індивідуальний дизайн контейнера

Стати патроном школ чи під'їздів
Стати патроном школ чи під'їздів

Де живуть ваші колеги, або навчаються їх діти


Уже з нами 36 рітейлерів та брендів батарйок