Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Які законодавчі зміни потрібні для переробки сміття?

Є у Верховній раді таке об’єднання депутатів із різних партій – Зелена енергія змін. Його учасники не зважаючи на різницю своїх політичних поглядів топлять за екологію.  

Сьогодні у будівлі Комітетів Верховної Ради ми збиралися з ними разом, представники 20+ різних організацій, щоб обговорити спільну стратегію дій та поглядів на те, які закони мають бути прийняті в сфері екології в Україні до 2030 року.

Прийняття нових законів, скажімо нового Закону України про батарейки, автоматично не означає, що все одразу запрацює так, як у Європі – для цього ще потрібні ефективні екологічна інспекція, митниця, суд.

Але саме із Закону все починається.

20 років тому в Євросоюзі так само як у нас менше 1% всіх батарейок збирались і перероблялись. І лише тоді, коли на рівні закону Європа прийняла принцип розширеної відповідальності виробника, коли виробників зобов’язали платити за переробку батарейок із доходів від продажів – система запрацювала.

Тому в 2019 році ми не тільки будемо запроваджувати пілотні проекти по європейській системі у торгових мережах Епіцентр К та Ватсонс – завдяки ним перші 55 тонн батарейок з України поїдуть на переробку в Німеччину в цьому році.

Але параллельно з цим ми починаємо активно включатись у процес лоббіювання нового закону. Наша місія – щоб 100% батарейок в Україні відправлялись на переробку, а не в землю.

Це стане можливим лише тоді, коли відповідальність за переробку стане обов’язковою для всіх імпортерів батарейок.

Наш рух на 100% фінансується внесками локальних компаній та небайдужих людей.

Сила нашого голосу в лоббіюванні, а далі і впровадженні закону, залежить від кількості людей в нашій команді, а вона – від вашої підтримки.

Дякуємо за натхнення цього дня депутатам-учасникам зустрічі – Остап ЄднакОлексій РябчинОльга БєльковаВікторія ВойціцькаГанна ГопкоВалерія ЗаружкоНаталія Кацер-Бучковська.