Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Яка гарантія, що «Батарейки, здавайтеся!» дійсно відправлять батарейки на переробку в Європу?

За запрошенням компаніїEY UkraineтаWatsonsцього тижня відповідали на каверзні питання менеджерів із соціальній відповідальності великих компаній –Deloitte Ukraine,EPAM Ukraine,OKKO,1+1 mediaта інших.

Більшість офісів цих компаній уже збирають батарейки, але після «опіку» із заводом «Аргентум», який спочатку приймав батарейки, а потім виявилось, що там немає професійної переробки – бояться здавати батарейки неперевіреним організаціям.

5 причин, чому батарейки із коробочок від Батарейки, здавайтеся дійсно відправляться на гарантовану переробку:

🔝 Ми організовуємо переробку в Європі, а не в Україні.
Упродовж року ми вивчали потрібні виробничі потужності й економіку для переробки батарейок в Україні та поєднали ці знання із європейським досвідом.
Професійна переробка батарейок в Україні зараз неможлива, тому що:
– Україна збирає в 30 разів менше батарейок, ніж мінімально переробляє завод у Європі, щоб виробництво окупалось
– у нас немає закону, який зобов’язує виробників батарейок фінансувати переробку такої великої кількості батарейок, ці заводи всюди в світі працюють тільки на дотаціях від виробників
Єдиний серйозний спосіб переробляти батарейки з України найближчі 3+ років — це відправка в Європу.

♻️ Заводи Redux в Німеччині та Recupyl в Польщі вперше в історії міжнародної співпраці погодились зробити публічними свої офери про ціну переробки, щоб допомогти «Батарейки, здавайтеся!» підвищити довіру серед відповідальних бізнесів.

Будь-яка зацікавлена компанія може отримати від нас копії документів — пишіть: [email protected].

Зазвичай ці умови є конфіденційними в рамках Євросоюзу, але оскільки історія збору та переробки в Україні особлива, завод пішов на поступки, щоб допомогти нам просувати реформу за підтримки небайдужих бізнесів в атмосфері довіри та прозорості.

☝️У компанії «Екологічні інвестиції», яка буде оформлювати дозвіл та транскордонне вивезення батарейок за нашим замовленням, є позитивний досвід отримання міжнародних дозволів по іншим типам відходів.
Зараз ми знаходимось на стадії фінального підписання договорів, у цілому процедура оформлення триватиме 9 місяців: детально про це тут

Ми орієнтуємось відправити перші 2 фури (40 тонн) батарейок на переробку — по 1 фурі на кожен завод — наприкінці 2019 року.

🚚 Нам непотрібно встановлювати 2000 коробочок, щоб відправити першу 20-тонну фуру на переробку у Європу.
Батарейки, зібрані в форматі коробочок, поїдуть разом із 55 тоннами батарейок із мереж Епіцентр та Ватсонс, які публічно задекларували відповідальність заплатити за їх переробку після 2 років переговорів.

✊ Ми стоїмо до кінця. Десятки компаній та організацій збирали батарейки з 2011 року в Україні, але жодна із них не змогла вирішити питання їх переробки, бо воно потребує системних змін. «Батарейки,здавайтеся!» виросла із формату волонтерства, стала професійної громадською організацією, яка залучає до роботи професіоналів із бізнесу. Наш фокус — пробити цю стіну.

За підтримки 775 людей та вже 20+ компаній, які приєднались до Коробочок та довіряють нам, ми не просто збираємо батарейки в іграшкових обсягах. Ми фінансуємо та втілюємо системну реформу — щоб за переробку почали платити з доходів з продажів всі компанії, які продають батарейки в Україні. Так, як це працює у Європі.

Детальніше про нашу стратегію та план: http://batareiky.in.ua/help