Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Як вплинути на прийняття закону про переробку

Чи може звичайна людина вплинути на прийняття нового закону про переробку сміття в Україні? Однозначно! ♻️ Збираємо інструкції для кожного в цій статті.

Дата публікацї:
22 Квітня 2021

Читайте нас у соціальних мережах:

Перший етап – знайти депутата, який представляє ваші інтереси у Верховній Раді по місцю проживання. Голосування вчора допомогло обрати класну базову версію закону, але в найближчий місяць наша задача – не допустити додання туди токсичних правок!

Як знайти депутата – на ваші численні прохання, ми публікуємо інструкцію!

✅ Дізнайтесь номер свого округу
Для цього на сайті виборчої комісії вбийте свою адресу прописки: https://bit.ly/2y5t1We

✅ Виясніть ім’я та прізвище депутата, який представляє ваш округ. Це можна зробити пошуком по своєму округу (дані взяли з Вікіпедії: https://bit.ly/3cJhc7j

✅ Знайдіть вашого депутата у Фейсбук та Інстаграм
Спробуйте шукати всіма мовами – українська, англійська, російська.Якщо у вас є час, ви також можете знайти й інших депутатів! Підпишіться на їх сторінки та додайте в спільний документ (лінк в 2 пункті), щоб інші люди могли не шукати двічі!)

✅ Чекайте нашого сигналу!‍
Незабаром спільно з нашими організаціями-партнерами ми будемо публікувати перелік вимог, які ми висуваємо до фінального тексту закону.Ми будемо просити вас тегати депутата, щоб звернути його увагу на проблему та не допустити голосування за токсичні правки.

Поділіться цією інструкцією з друзями!

Депутати – це ключові люди, які зараз будуть приймати рішення, але саме ми – громадянське суспільство, можемо переконати їх не приймати токсичні правки до закону.

Буває, що за їх рішеннями стоять олігархічні та корисні мотиви.Але інколи – у них просто бракує часу розбиратись в усіх темах одночасно, і вони навіть раді прислухатись до експертів та людей.

Саме тому ми – громадські організації – будемо створювати детальні фахові пояснення по кожному суперечливому пункту закону про переробку. Але саме ви, учасники та прихильники нашої роботи, маєте силу підняти це питання в пріоритеті в очах депутатів. Показати, що суспільству не байдуже!

Олена Андрусик
Антон Мацюк
Євген Жирко
Наталія Парщик
Олексій Мальований
Ната Стулова
Юлія Кривошеєва
Максим Долженко
Костянтин Скиба
Тамара Грищенко
Олександр Шпіллер
Марія Сидорук
Віктор Дума
Настя Ткаченко
Максим Бобруєнко
Уляна Бозій