Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Збір батарейок у WOG –

звіти про переробку та всі деталі

Збір батарейок у WOG знову працює, навіть під час війни! На всіх заправках мережі можна здати батарейки на гарантовану переробку ♻️ 

Шукайте контейнери із зображеннями wog dog – еко-песиків, які готові прийняти ваші батарейки та передати їх на гарантовану утилізацію на заводі в GreenWEEE в Румунії (мапа пунктів нижче). Кожна людина може здати до 20 батарейок за візит.

Всюди в світі переробка батарейок не безкоштовна – за неї заводу потрібно платити. Переробку зібраних батарейок сплачував WOG  разом із постачальниками, які продаються на АЗК: Panasonic, Duracell та GP  ♻️

В контейнери у WOG можна здати такі типи батарейок до 50 штук за один візит

Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх у великій кількості — зв’яжіться з нами.

♻️ Звіти про збір та переробку

Запитуй звіти про переробку у мережах, хто збирає батарейки, щоб унеможливити фальсифікацію. Бо дуже часто мережа збирає батарейки заради власного піару та все зібране потім зникає у невідомому напрямку, бо справжня переробка - це дуже великий бюджет.

  1. Звіт за I півріччя 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 956 кг батарейок

  2. Звіт за III квартал 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 360 кг батарейок

🔋 Історія збору батарейок у WOG

Так само як і ми, WOG розпочав збір батарейок декілька років тому, спираючись на заяву Львівського заводу «Аргентум» про готовність переробляти батарейки та робити це безкоштовно. Втім, коли виявилось, що це не правда, компанії довелося тимчасово прибрати всі контейнери.

Але щойно переробка українських батарейок у Європі стала можливою – WOG вирішив відновити збір батарейок. В серпні 2020 ми підписали меморандум про довгострокову співпрацю, втілили дизайн контейнера, а в січні 2021 – запускаємо повноцінний збір батарейок в WOG. Завдяки WOG здати свої батарейки надійно можуть мешканці сіл та віддалених районів України, для яких раніше ця можливість була обмежена. 

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

  • сталь
  • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
  • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

  • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
  • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.