Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Кока-Кола, PepsiCo, Tetra Pak зробили систему роздільного збору сміття у Вишгороді!

Кока-Кола, PepsiCo, Tetra Pak та ще 2 виробника упаковки об’єднались в Українська Пакувально-Екологічна Коаліція, скинулись грошима і зробили пілотний проект у м. Вишгороді під Києвом — повноцінну систему роздільного збору сміття!

За принципом як ми — не чекаючи вказівки «зверху» та нового закону. Щоб на основі практичного досвіду, а не тільки теорії, зрозуміти деталі, які мають бути прописані у нових законах про розширену відповідальність виробника, виявити «баги» на ранній стадії.

19 липня на Уніан вийшов звіт за перші 6 місяців проекту:

Досвід наших колег та однодумців:
– встановили 99 жовтих контейнерів для пластику, 68 зелених для скла (поряд із звичайними баками для сміття)
– провели інформаційну роботу з людьми, пояснили що тепер платити кошти за вивезення сміття потрібно буде менше (лише за сірий бак із відходами, які не переробляються)
– за перші півроку 160 тонн вторсировини потрапили на переробку, а не на сміттєзвалище
25% упаковки міста уже потрапляє на переробку, в цілях — 50%
– коли буде прийняте нове законодавство, УкрПЕК почне розширювати проект на інші міста України, втім організатори закликають інших компаній-пакувальників приєднуватись — 5 компаній не зможуть налагодити роздільний збір по всій країні

Сподіваємось, уже в 2019 році ми в «Батарейки, здавайтеся» зможемо показати такий самий потужний результат із нашим пілотним проектом по збору та утилізації батарейок в «Епіцентрі»!

Підтримай нас!

В червні 2018 імпортери батарейок підтвердили, що готові почати фінансувати переробку 50 тонн/рік батарейок у Європі, але мова іде тільки про оплату переробки. Щоб організувати цей процес та не зупиняти збір — нам потрібна твоя підтримка!‍