Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Що роблять із батарейок під час перероблення? –

Заїхали перевірити на завод Recupyl в Польщі!

Що роблять із батарейок під час перероблення? Заїхали перевірити на завод Recupyl в Польщі!

Після майже тижня складних процедур Євросоюзу – сюди прибула перша партія батарейок з України, 40 тонн зібраних в Сільпо. Це токсичні відходи, а отже перевірки відповідні.

Зараз ми вивозимо батарейки у Європу, тому що для створення заводу в Україні - їх поки що мало. Наприклад, завод Recupyl щорічно переробляє цілих 4000 тонн батарейок. Тобто, більшість часу завод в Україні зараз би простоював.

Відправлення в Польщу допомагають зберегти землю від десятків тонн токсичного електроліту. Зазвичай це сильний луг, важкі спирти чи кислота, який тепер не виливається в природу.

Окрім електроліту в батарейках містяться метали: сталь, цинк, латунь, алюміній, нікель та інші, адже батарейки бувають 8 видів. Повторне використання цих ресурсів дозволяє не руйнувати землі, збільшуючи площу шахт, та не витрачати енергію на обробку руди.

Але дістати метали з батарейок так складно, що їх продаж на ринку не окупає сам процес перероблення. Тому в усьому світі за перероблення батарейок заводу потрібно платити.

Як нас підтриматиДякуємо людям та компаніям, які роблять донейти на нашу роботу.Сучасну інфраструктуру збирання небезпечних відходів в Україні можна збудувати тільки разом.Налаштувати щомісячний донейт, кожні 100 грн/міс мають значення:https://batareiky.ua/donate

Замовити коробочку для збирання батарейок в офіс:

Це відправлення стало можливим завдяки 7 брендам батарейок: Panasonic, GP Batteries, Duracell, VARTA, Energizer, VIDEX та Camelion. Всі вони продають батарейки в Сільпо та завдяки системі, яку ми запровадили: регулярно відраховують відсоток на перероблення з доходів від продажів.