Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2023 рік →
Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2023 рік →

Куди потрапляють батарейки після збору? –

шлях від складу до заводу

Здаючи будь-які відходи на переробку, завжди спершу цікавтесь звітами про те, куди ці відходи потрапляють потім. На жаль, часто роздільний збір робиться чисто заради піару, і за цим не слідує переробка – відходи просто вивозять на полігон, адже за переробку потрібно платити.

Кожна батарейка, яку ви здаєте у наш контейнер в одній із торгових мереж чи в офісі, долає великий шлях, перш ніж опинитись на заводі з переробки. Розкажіть друзям, та надихніть їх здавати батарейки правильно!

Дата публікацї:
09 Лютого 2023

Читайте нас у соціальних мережах:

В цій статті ми розкажемо, як виглядає чесна переробка батарейок в рамках нашої мережі – від складу до заводу.

Наші батарейки проходять таки етапи після збору.

1. Доставка на склад

Розкажіть друзям, та надихніть їх здавати батарейки правильно! А ще, здаючи будь-які відходи на переробку, завжди спершу цікавтесь фото та звітами від заводів. На жаль, дуже часто збір відбувається заради піару, і за ним переробка не слідує – відходи просто вивозять на полігон, адже за переробку потрібно платити.

Після того, як ви здаєте батарейки в один із контейнерів, позначених на мапі збору, і коли контейнер наповниться, – ми доставляємо їх на склад нашого партнера, компанії-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції».

На складі батарейки зберігаються в тих самих коробочках, в яких приїжджають до нас, щоб ті компанії та люди, які їх відправили та оплатили переробку, могли переконатись, що всі батарейки дійсно доїхали та відповідають реєстру.

2. Завантаження фури

Коли на складі збирається більше 20 тонн батарейок, а саме стільки вміщається в фуру для відправлення на завод, розпочинається пересипання батарейок в сертифіковані сині бочки для відправлення батарейок на переробку в Румунію.

Таке пересипання бере по часу.. близько тижня! Адже співробітники складу пересипають вручну близько 1 мільйона батарейок, і так кожен раз. Окрім батарейок, в бочки кладуть спеціальні простилки з фольги та насипають матеріал-діелектрик під назвою вермикуліт, щоб не допустити короткого замикання.

Кожна компанія чи людина, яка передала нам батарейки з оплатою утилізації, отримує фотозвіт про пересипання своїх батарейок в сині бочки. Всі коробочки, в яких батарейки приїжджали на склад, після пересипання направляються на безпечне високотемпературне спалювання. 

3. Відправка фури та отримання звіту від заводу

Приблизно три-чотири дні бере шлях величезної фури від складу до заводу. По дорозі вона проходить митницю України та Румунії із заповненням всіх необхідних документів, щоб пройти складні норми Євросоюзу для приймання небезпечних відходів на свою територію.Нагадаємо, що ми відправляємо батарейки на переробку в Європу, тому що в Україні поки збирається занадто мало батарейок для власного заводу. Але разом ми вже працюємо, щоб батарейок збиралося більше!

Відправка фури

Після того, як завод приймає наші батарейки та розпочинає переробку, він надає нам звіт в міжнародному форматі Annex1B. Звіти про попередні відправки кожен небайдужий може подивитись тут. В них ми фіксуємо, які саме батарейки поїхали на переробку в кожній конкретній фурі, де вони збирались ✌️

Про те, як переробляються батарейки, читайте детальніше в статті про завод GreenWEEE.

Стережіться псевдопереробників

Псевдопереробники — це такі компанії роблять піар або заробляють кошти на зборі батарейки, але в реальності на переробку вони не йдуть.

Також є псевдозбірщики — компанії, які приймають батарейки, але не оплачують їх переробку. Завжди запитуйте звіти, перш ніж здати батарейки!

Більше про псевдопереробників 👉