Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Залиш свій підпис, щоб розблокувати сміттєву реформу!

Друзі, ми розпочинаємо збір підписів під листом Президенту та депутатам Екокомітету, щоб зрушити з місця в Україні сміттєву реформу! Ставте + під цим постом та залишайте свій підпис по лінку 👉♻️

Ось уже майже 1.5 роки як минуло з моменту, коли новий Закон України про відходи був проголосований в Раді в 1 читанні та пройшов процес подання поправок. Що далі з цими поправками? Невідомо, опрацьовану таблицю поправок все ще не опублікували у відкритий доступ!

Закон може допомогти розставити сотні тисяч сміттєвих контейнерів для роздільного збору відходів по всій країні та зрушити сферу переробки з місця, але від минулого літа — він буквально утонув в кабінетах Верховної Ради.

Одна із причин, про яку нам вдалося встановити — це суперечки між бізнесами та муніципалітетами, які будуть зайняті в процесі створення системи збору та переробки упаковки. Але проблема в тому, що поки вони сперечаються, інші галузеві реформи — наприклад, Закон України про відходи батарей та акумуляторів, не можуть бути ухвалені!

*На фото — волонтери нашої мережі «Батарейки, здавайтеся!» з різних міст України. Вони є в усіх областях України та готові відкрити тисячі пунктів приймання батарейок, доступних для кожного українця, та зупинити токсичне забруднення землі.

Був би цей закон — ми б уже давно могли розбудувати велетенську мережу волонтерських пунктів приймання батарейок в кожному під’їзді та школі, бо знали би – яким чином оплатити переробку всіх цих батарейок! Кожного імпортера, який ввозить в Україну батарейки (а не тільки тих, хто уже погодився добровільно в результаті наших проєктів), зобов’язали би прийняти у споживачів вживані батарейки назад та профінансувати їх безпечну утилізацію.

Тому сьогодні ми вимагаємо лідерської позиції від Президента України та депутатів — представників Екологічного комітету Верховної Ради: провести публічний процес ухвалення поправок та проголосувати рамковий Закон про Відходи у 2 читанні до кінця року, щоб розблокувати решту реформ!

Якщо ти підтримуєш ці зміни — став свій підпис під офіційним зверненням до 07.11. Після цього ми направимо його до адресатів.

Всього один українець створює близько 230 кілограмів сміття кожен рік, треба припинити їх захоронення, і розпочати нову еру переробки, бо зараз в Україні переробляється менше 5% сміття.