Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Псевдо-переробка батарейок в Одесі

Друзі, ахтунг. В Україні може з’явитись новий псевдо-утилізатор батарейок.

Ваша підтримка важлива, розкажіть друзям. Збираємо підписи під скаргою: https://goo.gl/8PynQ8

На днях на сайті Міністерство екології та природних ресурсів України з’явилась інформація про те, що одеська компанія НПК УкрЭкоПром планує встановити «лінію із переробки батарейок».

Тільки є проблема – батарейки вони планують не переробляти, а дробити без сортування, добуваючи із них сталь і пластик, а решту… діваючи незрозуміло куди.

Переробка батарейок без сортування – нечуваний нонсенс як з точки зору екології, так і фізики та хімії: якщо роздробити літій-іонну батарейок – буде вибух, саме тому всюди в світі вони переробляються під вакуумом.

Загадкою залишається економіка виробництва – в Україні саме тому зараз і немає заводу із переробки батарейок, що за умови правильного виконання всіх екологічних вимог він збитковий, за його роботу потрібно доплачувати.

Саме тому всі серйозні промислові підприємства в Україні, з якими ми провели переговори до цього часу, відмовились інвестувати в це кошти, поки ми в Україні не втілимо модель, коли переробка батарейок буде оплачуватись з продажів від нових батрейок в усіх торгових точках (як у Європі).

Ми висуваємо гіпотезу, що лінія в Одесі створюється фіктивно, для того щоб виставляти за-низькі ціни та брати участь в тендерах із державними та комерційними структурами, які будуть за більш низькими цінами ніж реальна переробка передавати туди батарейки.

Будемо раді помилятись і станемо щасливим клієнтом «Укрекопром», якщо ті дійсно створять в Україні професійну лінію із переробки батарейок всупереч тому, що це не вигідно економічно. Ми – за завод в Україні! Але за професійний завод.

А поки що за вашої підтримки та спільно із 10+ громадськими організаціями ми направляємо скаргу до Міністерства екології на звіт про оцінку впливу на навколишнє середовище «Укрекопром» – повний текст наших зауважень тут:
https://goo.gl/G9VjJH (скарга + інформація як підписати

15 березня в Одесі відбулися громадські слухання з приводу цієї установки. На слуханнях був лише 1 гість – наш активіст.

Дякуємо всім небайдужим за поширення інформації!

✊ Наш рух за чесну переробку шкідливих для природи відходів в Україні почався із трагічної події – вбивства еколога Володимири Гончаренка в Дніпрі у 2012 році.

Відтоді ми взяли позицію не йти на одинці. Нас уже підтримують та фінансують своїми внесками 750+ людей та 35 компаній.
Кожен внесок, навіть 50 грн/міс, має значення.

Налаштуй свій внесок тут (через visa, mastercard, privat24):
http://batareiky.in.ua/donators

Тут же на сторінці – наш список прихильників. Разом ми сила!

На фото – кадри «лінії із переробки батарейок» на заводі «Аргентум», якому багато років підряд вся країна здавала батарейки, але потім виявилось, що справжніх потужностей для переробки там не було. Сподіваємось, що історія з «Укрекопром» не перетвориться на #аргентум2.