Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Перші Коробочки відправились у місто Коломия. Історія відповідального підприємця Івана

  Вірус коробочок від Батарейки, здавайтеся розлітається Україною і сьогодні наш репортаж — із міста Коломия!  

Тут живе і працює Іван Гришук, директор мережі магазинів «Електросвіт». Іван був одним із перших, хто замовив наші коробочки для батарейок із гарантованою переробкою, і надихає нас своєю позицією від того самого дня!  

Іван Гишук (праворуч) з колегою

Історія Івана особлива тим, що на відміну від тисяч підприємців, які продають батарейки в Україні, та чекають на зміни «зверху», щоб батарейки збирались та відправлялись на переробку, Івану нічого не заважає це робити уже зараз!

Магазин Івана в м.Коломия

Впродовж 2 років він приймає батарейки у себе в магазині від людей, щоб зберегти землю рідної Івано-Франківщини від забруднення. А відтепер — бере участь в проекті «Коробочки», щоб всі зібрані батарейки гарантовано відправились на переробку на один із заводів Redux у Німеччині чи Recupyl в Польщі (в залежності від партії).

У Івана — троє дітей, і йому не байдуже, яку землю він залишить їм у спадок. Тому коли 2 роки тому він вперше дізнався про те, наскільки токсичний вплив батарейок на довкілля, за власний кошт він виготовив бокси для збору батарейок та почав відправляти їх на завод «Аргентум».

Каже, якби він не продавав батарейки в своєму магазині — можливо так та стаття його би і не зачепила, але відчуваючи свою особисту відповідальність, вирішив не залишатись осторонь. А коли стало відомо, що «Аргентум», насправді, батарейки не переробляє — Іван вийшов на нас через наші публікації. Так ми і познайомились!

Перша Іванова коробочка для збору батарейок та наша Коробочка тепер сусідки :)

Уже зібрані батарейки Іван здав на умовах по вазі, а всі наступні — збиратиме уже в спеціалізовані коробочки, кожна із яких підтримує «Батарейки, здавайтеся» у втіленні реформи з європейським зразком: щоб відповідальність за оплату переробки батарейок була покладена на всіх імпортерів, які ввозять їх в Україну.  

Лише так ми зможемо добитись, щоб 100% батарейок в Україні йшли на переробку. І ми йдемо до цього разом з такими небайдужими людьми, як Іван!

На питання про те, в чому ключ до вирішення головних соціальних проблем України, він відповідає так:

Нам потрібно дуже багато працювати з людьми. Бо тільки один закон — він не всевладний. От є, наприклад, у нас закон про те, що не можна порушувати правила дорожнього руху, за це порушення ти можеш отримати штраф. І що — кожен день чуєш, що там ДТП, тут ДТП. Треба починати з освіти людей! У нас, на Івано-Франківщині, є багато речей, які ми уже винищили. Наші ліси, які я пам’ятаю з дитинства — їх вирубли, а для лісовідновлення знадобиться дуже багато часу. Через незаконний видобуток гравію та піску — знищується берег річки Прут. Але ми маємо робити те, що в наших силах. Будемо збирати батарейки, то хоча би воду в криниці та річці залишимо чистою!
Іван Гришук

Крізь гори складнощів і проблем, з якими ми стикаємось у втіленні реформи, такі знайомства як з Іваном — це те, що дає сили рухатись вперед!