Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

ПеремогаSpace в Києві тепер збирає батарейки в коробочки з гарантованою переробкою!

В далекому 2016 році у нас на складах було 40 тонн батарейок і повна відсутність розуміння, як їх переробити. Уже тоді ми розуміли — переробка батарейок не безкоштовна, за неї потрібно платити.

В Європі переробку батарейок фінансують виробники батарейок. А у нас?
Від того, щоб система запрацювала в Україні, нас відділяла повна відсутність таких законів, а потім роки – на їх втілення.

В пошуках відповіді ми поїхали на хакатон соціальних проєктів Код міста. І там ми зустріли її — Світлану Коломієць, молоду реформаторку, яка більше пропрацювала у Міністерстві екології в спробах вплинути на ситуацію в країні.

Саме Свєта була тією людиною, яка сказала нам тоді ключову фразу — НЕ ЧЕКАЙТЕ на закон, це дуже довго та бюрократично. Що вам заважає піти та домовитись із виробниками батарейок про оплату переробки батарейок напряму?

А сьогодні Свєта та ПеремогаSpace зробили черговий крок на підтримку цього плану — приєднались до проєкту Коробочки!

У вартість кожної коробочки 5000 грн від Батарейки, здавайтеся входить не тільки гарантована переробка зібраних 10 кг батарейок у Європі, а ще внесок на втілення системних змін, які втілює наша команда з 2016 року.

Ми робимо так, щоб на рівні великих торгових мережах, а також врешті на рівні закону, за переробку батарейок почали платити їх виробники з доходів з продажів — як це працює у Європі!

Уже в цьому році перші 55 тонн батарейок готуються поїхати на переробку в Європу завдяки коштам, отриманих із доходів з продажів батарейок у мережах Watsons та Епіцентр. Але це буде лише 1% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну.

Долучайтесь, щоб 100% батарейок в Україні перероблялись, та ми змогли зберегти нашу природу чистою.