Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Збір батарейок у Novus –

Звіти про переробку та всі деталі

Novus одним із перших заявив під час активної фази війни, що екологія саме зараз на часі, та ми продовжуємо з гостями збирати батарейки. Кожен гість може здати до 50 шт за візит. Шукай на цій сторінці мапу точок збору, звіти про переробку, історію проєкту та відповіді на типові запитання. 

Дата публікацї:
06 Липня 2021

Читайте нас у соціальних мережах:

Всюди в світі переробка батарейок не безкоштовна: щоб здати батарейки на переробку, за це потрібно сплатити. Купуй батарейки саме в Novus, бо з кожної проданої нової батарейки тут відкладається відсоток на їх утилізацію ❤️ 

У співфінансуванні переробки також беруть участь бренди батарейок – PanasonicDuracellVARTA та Наша сила. Ми гарантуємо прозору переробку 100% зібраних батарейок на заводі GreenWEEE у Румунії, дивись нижче звіти про переробку та запитуй їх у інших мережах, де збираються батарейки.

📍 Де знайти контейнери

Шукайте найближчий магазин NOVUS, де стоїть контейнер, на цій мапі!

Ви можете принести свої батарейки – до 50 штук за один візит. Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх у великій кількості — зв’яжіться з нами.

Баки можна знайти поряд з касами самообслуговування, інфокасою чи біля контейнерів для сортування іншого сміття. Нагадуємо, що лише 1 батарейка здатна забруднити 16м2 землі.

?

✅ Які батарейки приймаємо:

❌ Не приймаємо:

🚛 Звіти про переробку

Здаючи батарейки в NOVUS, ви отримуєте впевненість у відправленні на перероблення на ліцензованих заводах 100% зданих батарейок. Перевіряйте, скільки батарейок зібрано та перероблено на нашій відкритій сторінці звітів: https://batareiky.ua/reports

Наші партнери з перероблення найбільш популярних цинк-марганцевих пальчикових батарейок – заводи GreenWEEE у Румунії та Recupyl в Польщі.

Водночас інші хімічні типи батарейок потрапляють на заводи Accurec в Німеччині, Erasteel у Франції та Fenix Battery Recycling в Британії. Туди з українських партій їх перенаправляють наші заводи-партнери в Румунії та Польщі.

Здаючи кудись батарейки, завжди запитуйте точні звіти: скільки зібрано та скільки перероблено. Це допоможе унеможливити фальсифікацію. Буває так, що батарейки збираються задля піару чи по незнанню, але в цілях економії вивозить їх на перероблення не повністю. Справжнє перероблення - це великий бюджет.

♻️ «Мені не важко», історія проєкту

Багато людей викидають батарейки у смітник, тому що знаходять виправдання: це важко знайти контейнер, у мене є багато інших справ.

Щоб надихнути цих людей змінити звички, ми закликаємо всіх небайдужих мешканців Києва та області зробити фото/відео з контейнерами в Novus із хештегом — #мені_не_важко здати батарейки правильно, щоб ваші родичі та друзі знали, куди здати свої батарейки надійно. 

Першими взяти участь у флешмобі ми запросили 4-х мешканців Києва, успішних професіоналів кожного у своїй сфері, які так само як і більшість зайнятих людей обмаль часу, але вже зараз здають батарейки правильно!

  1. Влад Грезєв, соціальний підприємець та засновник LobbyX, ліцензіат TEDxKyiv
  2. Таїсія Млюзан, керівниця рекрутингової компанії CNA International, мама 2-х дітей
  3. Єгор Аушев, бізнесмен, експерт з кібербезпеки та засновник CyberUnit
  4. Катерина Бебешко, менеджерка проєктів, еко-мама, популяризаторка йоги 

Вони погодились, щоб їх фото були розміщені на контейнерах для збору батарейок в Novus, аби привернути увагу людей до проблеми.

Віримо, що саме так, комунікацією від людини до людини ми зможемо пробити стіну байдужості, та показати українцям — бути екологічним може бути просто! 

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

  • сталь
  • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
  • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

  • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
  • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.