Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

НАБУ викрило хабар, який міг завалити сміттєву реформу

Позитивні новини для всіх, хто вболіває за те, щоб уже цієї осені в Верховна Рада запустила сміттєву реформу, і Україна перестала тонути в смітті.

НАБУ відкрило справу на помічника депутата Верховної Ради Олександра Юрченко. Його спіймали на взятті хабаря $13 000 за просування зеленого тарифу на спалювання сміття. Раніше в цьому році Юрченко намагався запровадити державний екоподаток як «альтернативу» європейській системі відповідальності виробника, проти чого ми боролись.


❓Що це означає, і чому це плюс для сміттєвої реформи?

Україна потопає у смітті – щорічно близько 162 500 000 штук лише батарейок викидаються в природу, і забруднюють її. Більше 90% всього сміття іде на полігони, що перетворює нас на одну з найбрудніших країн Європи. Чому так – дивіться наше 5-хвилинне відео: https://bit.ly/3klfZq9

Єдиний шанс врятувати Україну від сміття – зобов’язати виробників товарів, які згодом стають сміттям (батарейки, пакування, автомобілі і так далі), організувати збір та переробку більшості типів роздільно зібраного сміття. Саме так це працює в Європі.

Так от, саме Олександр Юрченко був одним з тих людей у Верховній Раді, хто намагався зламати цю реформу та виступав з гаслами «відповідальність виробника в Європі провалилась», що є брехнею.

Він просував так званий «державний екоподаток як альтернативу» відповідальності виробника, щоб направити кошти на утилізацію від виробників продукції в корупційну державну організацію.

Крім цього, як вияснилось із розслідування НАБУ (лінк на відео), він був готовий просувати спалювання сміття в інтересах конкретних бізнесів, які би отримували за зелений тариф із бюджету! Величезний респект НАБУ за те, що вони є і відслідкували цей злочин.

Нагадаємо, що влітку ми та ще 11 організацій подали наші пропозиції до закону про відходи, щоб прибрати звідти зокрема токсичні тези Юрченко: https://bit.ly/z-2207_1d_yak_treba

Наявність цього розслідування допоможе нам ще більше наполягати на виправленні тексту закону.

♻️ Щоб фінальна версія закону України про відходи вийшла без тез Юрченко – потрібна твоя підтримка