Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Перемога – Мінекології показали проект закону про відходи

Проміжна, але перемога! Мінекології показали закон про відходи з правками.

26 березня ми вийшли на акцію #деЗакони та запустили флешмоб, щоб Мінекології доопрацювали проект загального закону про відходи та показали його людям. І це спрацювало — Мінекології виклали проект закону із новими правками: https://menr.gov.ua/news/33304.html.

Дякуємо кожному, хто долучався і підтримував нас, будь то селфі, благодійний внесок, чи репост — це наше з вами спільне досягнення!

На оцінку проекту закону Міністерство дало нам всього 1.5 робочих дні, тому ми робимо це прямо зараз і вже знайшли у ньому критичні проблеми. Завтра будемо обговорювати їх на публічній Презентація законопроекту "Про управління відходами" із правками.

Одна із проблем — лише 90 днів для зберігання таких відходів, як батарейки. Це може заважати нам відправляти їх на переробку на реальні заводи у Європі, бо на оформлення необхідних документів і вивезення потрібно 9 місяців.

Ми думаємо, що через такий пункт у законі в Україні можусь з’явитися псевдопереробники батарейок. Заводів для переробки батарейок в Україні зараз немає, полігонів, на які можна законно відвозити батарейки, також. Тому псевдопереробники можуть стати єдиними, кому буде законно передати батарейки — але на реальну переробку вони не потраплять.

Більш детальні коментарі та результати завтрашньої презентації законопроекту опублікуємо в найближчі дні.‍