Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Ми взяли участь в конференції по вирішенню проблеми сміття у Львові

Серед гостей було багато експертів із Європи, представників органів влади та наших колег із громадських організацій.Конфа почалася з ударного вступного слова Йоханнеса Майєра із агентства по охороні природи Австрії.

«Нашого спікера із Франції сьогодні немає, бо вчора у нього стався форс-мажор — в його родині народився +1 громадянин світу. Але що це означає? Що в світі з'явилася ще одна людина, яка буде виробляти сміття. А значить всім нам необхідно ще більше працювати для того, щоб знайти спосіб переробки цього сміття!»

Далі за 2 дні ми консультувалися з європейцями про правильні закони для вирішення проблеми переробки батарейок в Україні! Також почали обговорення теоретичної можливості відправки батарейок на переробку в Європу. Це довго і дорого. Але можливо :) Ми будемо далі досліджувати це питання до кінця цього 2017 року та тримати вас в курсі.

В цілому, нам дали наступний месадж: «Не думайте, що держава — це якась окрема від вас структура, яка створить для вас в Україні правильні закони та правила гри для переробки сміття. Держава — це люди. А люди — це, в першу чергу, представники бізнесу та організацій, які уже роблять практичні дії — збирають сміття, будують лінії із переробки.

Приходьте в Міністерство. Розбирайтесь в тому, як буде працювати новий закон, який запровадить модель фінансування переробки. Впевнюйтесь в тому, що ви розумієте кожну деталь та дописуйте свої.

Тому що ми, європейці, можемо вам щось порадити. Але тільки ви, українці, знаєте ваші реалії та можете впровадити систему, яка буде дійсно працювати. Не бійтесь :)»

Ми і до того не боялись, але тепер будемо ще більш рішучими!