Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Ми починаємо ривок до заводу з переробки батарейок в Україні. Підтримай внеском!

Багато хто вже знає, що батарейки не можна викидати у звичайний смітник.

1 батарейка забруднює 20м3 землі або 400л води токсичними речовинами. Через ґрунтові води хімікати безконтрольно потрапляють на родючі поля та в їжу. Важкі метали в їжі викликають психічні та серцеві захворювання, а також рак. Щорічно в Україну ввозять близько 300 морських контейнерів батарейок.

Приблизно 164 млн штук відпрацьованих батарейок кожен рік безконтрольно викидаються в природу.

Але українці готові збирати! Усіма організаціями в  Україні вже зібрані 200т токсичних батарейок. 

Проблема у тому, що робити з ними далі? Заводу з переробки батарейок все ще немає! Основна проблема у тому, що переробка збиткова.

В Україні були спроби переробки. Саме наш проект «Батарейки, здавайтеся» почався із програми львівського заводу «Аргентум», але в 2013 році вони припинили переробляти батарейки, через відсутність фінансування.

У Європі за переробку батарейок платить покупець. Ціна переробки закладена у ціну кожної нової батарейки. Цими коштами виробники та імпортери платять заводам за переробку.

Українські імпортери теж погодились інвестувати в переробку, якщо ми створимо техніко-економічне обґрунтування заводу з переробки.

Ми прийняли цей виклик і у наступні 5 місяців ми:

  1. Проведемо техніко-економічне обгрунтування заводу по сортуванню та переробці батарейок в Україні
  2. Дослідимо вартість та процедуру відправки батарейок на утилізацію за кордон
  3. Проведемо свіже дослідження про хімічний склад батарейок та їх реальну шкоду для довкілля
  4. Перевеземо 40 т батарейок з областей на центральні склади відповідального зберігання в Київі та Дніпрі, та пересипемо в нові біг-беги з подвійним дном
  5. Проведемо переговори з Сільпо, Варус, АТБ, та іншими мережами про реалізацію моделі «утилізаційного збору» на базі торгових мереж
  6. Візьмемо участь в лобіюванні нового Закону України про батарейки

Але для реалізації нам потрібна твоя підтримка! Наша організація існує за рахунок внесків. Сьогодні ми оголосили збір коштів, щоб зібрати 460 000 грн. Деталі бюджету: http://batareiky.in.ua/zavod

На цю роботу вже скинулись три компанії імпортери (GP, VARTA, Watsons) на загальну суму 145 000 грн. Щоб зібрати залишок суми — ми звертаємось до небайдужих українців.

Тільки разом ми можемо захистити Україну від забруднення!