Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Збір батарейок у KLO –

станом на зараз проєкт призупинено, працюємо над його відновленням

Станом на зараз фінансування переробки батарейок призупинено. KLO зберігає на власному складі всі накопичені батарейки із зобов'язанням їх переробити. Ми ведемо перемовини щодо відновлення збору та обов'язково повідомимо про результат.

Дата публікацї:
25 Червня 2021

Читайте нас у соціальних мережах:

Всюди в світі переробка батарейок не безкоштовна – за неї заводу потрібно платити. Переробку зібраних батарейок сплачував KLO разом із Panasonic, який продається на АЗК  ♻️

Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх у великій кількості — зв’яжіться з нами.

♻️ Звіти про збір та переробку

Запитуй звіти про переробку у мережах, хто збирає батарейки, щоб унеможливити фальсифікацію. Бо дуже часто мережа збирає батарейки заради власного піару та все зібране потім зникає у невідомому напрямку, бо справжня переробка - це дуже великий бюджет.

1. Відправка вересень 2020 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 2.639 тонн батарейок

2. Відправка жовтень 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 3.26 тонн батарейок. 

🤘 Історія збору батарейок в KLO

Мережа KLO почала збирати батарейки ще до того, яке це стало популярним. Але червні 2021 ми перезапустили збір разом — з прозорими контейнерами та гарантованою переробкою.

Здавати батарейки з нових контейнерів гостей залучає фірмовий персонаж мережі. 

Нові контейнери дозволили зробити збір помітним в просторі мережі, а значить — більше людей надихнулися принести сюди свої батарейки, а не викинути в смітник чи у природу. На KLO влаштувалися два види контейнерів: на великих АЗК високий напольний контейнер, а на менших за площею – прямокутні контейнери, як на фото ліворуч.

Це не перша соціальна ініціатива компанії. KLO також має запроваджений роздільний збір сміття, а також допомагає фонду «Таблеточки».

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

  • сталь
  • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
  • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

  • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
  • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.