Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Збір батарейок у JYSK –

Звіти про переробку та всі деталі

JYSK - майстер трендів, саме з рішення цієї мережі почалася ера прозорих контейнерів, які підкорили серця українців та почали залучати до збору батарейок ширше коло людей.  Кожен гість може здати у будь-якому гіпермаркеті країни до 50 шт батарейок за візит.Шукай на цій сторінці мапу точок збору, звіти про переробку, історію проєкту та відповіді на типові запитання.

Дата публікацї:
06 Травня 2021

Читайте нас у соціальних мережах:

Всюди в світі переробка батарейок не безкоштовна: щоб здати батарейки на переробку, за це потрібно сплатити.  Купуй батарейки саме в JYSK, бо мережа фінансує утилізацію всіх зібраних батарейок в рамках програми екологічної відповідальності ❤️ 

📍Мапа пунктів

Ви можете принести свої батарейки – до 50 штук за один візит

Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх у великій кількості — зв’яжіться з нами.

♻️ Звіти про переробку

Запитуй звіти про переробку у мережах, хто збирає батарейки, щоб унеможливити фальсифікацію. Бо дуже часто мережа збирає батарейки заради власного піару та все зібране потім зникає у невідомому напрямку, бо справжня переробка - це дуже великий бюджет.

1. Звіт за II квартал 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 804 кг батарейок

  2. Звіт за III квартал 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 2.5 тонни батарейок. 

❤️ Мотивація JYSK, як все було

«Ми давно хотіли запустити такий проєкт, але не могли знайти партнера з підтвердженням переробки. Після того, як ми побачили, що можемо довіряти «Батарейки, здавайтеся!» й наші цінності збігаються, ми готові виділяти на це бюджет та запустити проєкт на постійній основі» – ділиться фінансовий директор компанії Володимир Мовчан.

В Данії в магазинах JYSK давно налагоджений збір батарейок, це обов’язково на рівні держави. Але в Україні компанія готова перевершити очікування покупців, не чекаючи на новий закон.

Оскільки JYSK імпортує та продає батарейки, компанія вже зараз готова інвестувати в їх подальшу утилізацію.

Варто також зазначити, що це до старту проєкту співробітники мережі уже не викидали ті батарейки, які накопичувались в магазині під час використання для власних потреб. 

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

  • сталь
  • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
  • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

  • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
  • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.