Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Батарейки, здавайтеся в FOZZY! –

Звіти про переробку та всі деталі тут

Попри масштабну війну – з 20 березня до збору батарейок на надійну переробку приєднується мережа гіпермаркетів FOZZY ♻️ Відтепер ви можете здати батарейки з надійною переробкою в 9 магазинах мережі по всій країні.

Наш спільний план: збирати та вивозити на переробку близько 100 тисяч батарейок на рік. При цьому пам’ятаємо, що лише 1 батарейка здатна забруднити 16м2 землі!

Співучасть в оплаті за переробку беруть одразу 6 брендів батарейок, які продаються в FOZZY: Duracell, VARTA, Enerlight, GP Batteries, Energizer, Наша сила.

На цій сторінці ми будемо розміщувати звіти про переробку, новини та відповіді на найбільш популярні запитання.

Прозорі контейнери для збору знаходяться біля інформаційних центрів гіпермаркетів. Кожна людина може здати до 50 батарейок за візит. Якщо у вас більше батарейок - заповніть форму.

📍 Де знайти контейнери

Контейнери заходяться в магазинах FOZZY в різних регіонах України.

 • м. Київ, вул. Заболотнього, 37
 • м. Київ, пр. Степана Бандери, 23
 • Київська обл., м.Вишневе, вул. Промислова, 5
 • Київська обл., с. Проліски, вул. Броварська, 2а
 • м. Одеса, вул. Середня, 83а
 • м. Рівне, вул. В.Стельмаха, 9
 • м. Харків, вул. Героїв Праці, 9
 • м. Дніпро, вул. М.Малиновського, 2
 • м. Кременчуг, вул. Київська, 66г
?

✅ Які батарейки приймаємо:

❌ Не приймаємо:

🚛 Звіти про переробку

Після збору у FOZZY батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії відправляються на переробку на завод в Європі в рамках партнерства з «Батарейки, здавайтеся!».

Щойно перші батарейки з FOZZY поїдуть на переробку, ми будемо розміщувати про це звіти тут.

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

 • сталь
 • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
 • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

 • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
 • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.