Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Збір батарейок в Епіцентрі та Новій Лінії –

Звіти про переробку та всі деталі

Епіцентр - це перша мережа країни, яка розпочала збір батарейок із гарантованою її переробкою, була та залишається надійним партнером та втілює разом з нами різноманітні ініціативи. Кожен гість може здати у будь-якому гіпермаркеті країни до 50 шт батарейок за візит.Шукай на цій сторінці мапу точок збору, звіти про переробку, історію проєкту та відповіді на типові запитання.

Дата публікацї:
17 Грудня 2019

Читайте нас у соціальних мережах:

Всюди в світі переробка батарейок не безкоштовна: щоб здати батарейки на переробку, за це потрібно сплатити.  Купуй батарейки саме в Епіцентрі, бо з кожної проданої нової батарейки тут відкладається відсоток на їх утилізацію ❤️ 

У співфінансуванні переробки також беруть участь бренди батарейок – VARTA, Duracell, GP Batteries та Hausmark. Ми гарантуємо прозору переробку 100% зібраних батарейок на заводі GreenWEEE у Румунії, дивись нижче звіти про переробку та запитуй їх у інших мережах, де збираються батарейки.

📍Мапа пунктів

Ви можете принести свої батарейки – до 50 штук за один візит

Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх у великій кількості — зв’яжіться з нами.

Контейнери знаходиться в позакасовій зоні на центральному вході (де розпашні двері), вони розміром на зріст людини. В «Епіцентрі» зелений з зображенням бобрика, у «Новій Лінії» – жовтий з кротиком. Команда співробітників мережі виготовила їх самостійно ❤️

♻️ Звіти про переробку

Запитуй звіти про переробку у мережах, хто збирає батарейки, щоб унеможливити фальсифікацію. Бо дуже часто мережа збирає батарейки заради власного піару та все зібране потім зникає у невідомому напрямку, бо справжня переробка - це дуже великий бюджет.

2021 рік: ‍

1. Зібрано за I - II квартал та перероблено на заводі GreenWEEE — 11.5 тонн

  2. Зібрано в Епіцентр К та Нова Лінія за III квартал та перероблено на заводі GreenWEEE — 9.86 тонн

2020 рік: зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE — 59,6685 тонн батарейок, звіти від заводу по кожній відправці

🤘Як проєкт став реальністю, історія початку

У червні 2018 року в невеличкій конференц-залі найбільшого з гіпермаркетів компанії, відбулись історичні переговори.

Представники Епіцентру та різних компаній-імпортерів батарейок домовились про те, щоб вперше за 6 років зрушити з місця питання переробки батарейок в Україні та оплатити переробку батарейок, які будуть зібрані у мережі!

Після цієї згоди «Батарейки, здавайтеся!» остаточно узгодили завод GreenWEEE в Румунії та почали готувати документи для транскордону, це взяло цілий рік.

Ініціатором та ідейним натхненником проекту зі сторони Епіцентру став Ігор Дембінський, керівник напряму, який не лише першим в України зміг мобілізувати Duracell, VARTA, GP batteries та Hausmark почати платити за переробку вживаних батарейок, а й спроектував контейнер для збору та брав активну участь у запуску проекту.                 

Свою мотивацію Ігор коментує так: «У цій країні живемо ми та наші діти, і це наша відповідальність – дбати про екологічну безпеку нашої землі. Якщо хтось не почне цим займатися – цього не відбудеться».

Саме завдяки цьому проєкту вперше в історії України батарейки поїхали на справжню переробку 11 березня 2020 року (за кілька днів до локдауну), оскільки на це було фінансування від Епіцентру та імпортерів Duracell, VARTA, GP, Hausmark.  

 А восени 2020 Епіцентр та постачальники оплатили переробку 48,7тонн волонтерських батарейок, які з 2013 року збирали волонтери в усіх 23 областях України, але не мали фінансової можливості їх переробити.   

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

  • сталь
  • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
  • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

  • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
  • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.