Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Батарейки з України поїдуть на переробку в турецьких бочках

Починаємо новий 2019 рік із фантастичної новини — спільно із нашим партнером по перевезенню батарейок за кордон, компанією «Екологічні Інвестиції», ми імпортували із Туреччини 80 бочок для пересилки українських батарейок у Європу!

Без цієї спеціальної тари, виготовленої за стандартами ООН, з клеймом особливого зразка та із пластику особливої міцності, вивезти батарейки на переробку в Європу було би неможливо. 
І те як ми їх знайшли — це дуже особлива історія!  

На дворі стояв березень 2018 року, а ми були на грані відчаю. Години пошуків на prom.ua, продзвони десятків профільних компаній — і от уже як 2 тижні у нас не виходило знайти жодної компанії, яка би виробляла якісну тару для небезпечних відходів в Україні.

 Уявіть собі, що можна сказати про порядок з небезпечними відходами в Україні, якщо навіть правильну якісну тару для них — у нас не виробляють. Бізнес її не виготовляє, бо немає на це попиту. Але разом ми можемо це змінити!

Здається, сама доля саме в той момент познайомила нас із Анастасія Мартиненко, нашою однодумицею та спів-засновницею магазину OZERO. Виявилось, що Настя по роботі їздить в Туреччину та має досвід імпорту товарів звідти.  

Наш чатик у Фейсбуці називався «Турецький привіт» :))

Кожного разу, коли Настя в черговий раз їхала до Туреччини по роботі, вона форсувала всіх місцевих виробників, які можуть виробляти бочки для небезпечних відходів.

І ми їх знайшли — в липні 2018. Насті вдалося потрапити на екскурсію-перевірку на фабрику Güngör Plastik, яка знаходиться в промисловому районі Стамбула. Вони зазвичай працюють лише з великими партіями, але для українських батарейок погодились виготовити невеличку партію — 80 бочок.

А зараз — бочки уже приїхали до України. Компанія, з якою ми будемо вивозити батарейки на переробку за кордон, Екологічні інвестиції, розмитнила та уже привезла ці самі бочки на склад у Києві. 4 січня ми завітали туди всі разом, щоб подивитись на них вживу.

Кожна із бочок виготовлена спеціально для того, щоб витримати сувору вагу батарейок та має ООН-стандартизоване клеймо. Термін придатності таких бочок за європейськими нормами — 5 років.

Чому 80 шт? Бо саме стільки 220л бочок потрібно для того, щоб повністю завантажити одну 20-тонну фуру з батарейками!Після кожної відправки ми плануємо повертати бочки в Україну, та завантажувати знову.  

Крок за кроком ми наближаємось до того, щоб перша фура із батарейками поїхала на переробку в Європу уже в 2019 році.

🙌🌍

Ми організовуємо переробку батарейок з України завдяки підтримці небайдужих людей та компаній.

Шлях першопрохідців непростий, але разом ми зможемо його здолати!