Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Акція #деЗакон під Мінприроди

Журналісти, чекаємо на вас!

Завтра о 10:00 командою Батарейки, здавайтеся виходимо на акцію протесту під Міністерство екології коаліцією із громадських організацій – Реанімаційний Пакет Реформ - РПРУкраїна БЕЗ сміттяEnvironment People Law (EPL)/Екологія - Право - Людина (ЕПЛ) та іншими.  

Вже більше 1 року Мінекології блокує подання у Верховну Раду низки законів про відходи, серед яких і закон України про батарейки, в рамках якого за збір та переробку батарейок мають почати платити їх виробники з доходів від продажів. Годі це терпіти, прийшов час протестувати.

Чому ми вважаємо, що Мінекології «зливає» реформу?

• До національної стратегії поводження із відходами 9 законопроектів про сміття, а не подали ЖОДНОГО

На громадське обговорення виставили тільки рамочний закон про відходи, який забиває на європейські практики, а натомість фокусується на тому, як Мінекології буде видавати ліцензії.

• В лютому 2019 прийняли свій «національний план» поводження з відходами, який суперечить прийнятий Кабміном стратегії

Зокрема, відтягують час прийняття законів, і таким чином консервують місцеву «сміттєву» мафію далі пилити кошти на захороненні відходів, а не створюють економіку для їх переробки.

• Фокусують сферу переробки відходів навколо місцевої влади (і можливості розпилу коштів) замість того, щоб включити економіку і залучити реальний бізнес до переробки.

Лише прийняття моделі відповідальності виробника, коли за утилізацію будуть платити їх виробники з доходів від продажів, приведе в Україну інвесторів для будівництва заводів. Саме так це відбувалося в Європі. Нинішня стратегія міністерства – це шлях до приросту сміттє-звалищ та появи кишенькових псевдо-переробників.

… продовжувати список будемо завтра під час акції о 10:00 під стінами Мінекології.

Прес-анонс акції на сайті РПР: