Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Завод з переробки батарейок «GreenWEEE», Румунія

«GreenWEEE» знаходиться близько м. Бузау, Румунія. Завод переробляє батарейки з 2011 року, а взагалі працює з 2007 року і в цілому займається переробкою старої електронної техніки.

Завод щорічно переробляє 50 тисяч тонн різноманітних відходів від комп’ютерів та холодильників до батарейок. Назва компанії — це сполучення слова «зелений» (green) та абревіатури «WEEE», яка приховує у собі поняття «Waste Electrical and Electronic Equipment» — Відходи електричного та електронного обладнання.

Сортування

Сортування спочатку автоматичне за розміром. Обладнання здатне сортувати тонну на годину! Після цього працівники досортовують на конвеєрній стрічці, щоб перевірити наявність зайвих предметів та точність типів батарейок. Далі просіюють, щоб дістати усі маленькі батарейки-гудзики. Дивіться як саме сортують батарейки на «GreenWEEE» у відео, яке нам допомогли перекласти добрі люди з Румунії :)

Переробка

Цинк-карбонові, лужні та сольові
Ці типи румунський завод переробляє самостійно механічним методом. Обробка складається з декількох етапів:

  1. Подрібнення до часток від 0 до 20 мм.
  2. Відділення сталі за допомогою магнітного барабана.
  3. Відокремлення фракції «папір-пластик».
  4. Речовина, яка залишається, називається чорна маса (суміш графіту, марганця, цинку та інших компонентів батарейок). Вона також продається на вторинному ринку та використовується в пірометалургії для видобутку цинку, в будівництві.

Вся лінія переробки обладнана пиловими фільтрами.

Нікель-кадмієві, нікель-метал гідридні, літієві та літій-іонні
Такі типи «GreenWEEE» відправляє до свого партнера — заводу «Accurec» у Німеччину. Детальніше про цей завод читайте у нашій статті.

Батарейки-таблетки, в тому числі ртутні
Батарейки цього типу їдуть на сестринську компанію «GreenWEEE» — «Greenlamp Reciclare SA», яка теж знаходиться у Румунії.

Більш великі за розміром акумулятори
УПСи та автомобільні акумулятори, у тому числі які містять свинець, «GreenWEEE» відправляє на румунське підприємство «Monbat recycling SRL».

Екологічність

Право та компетентність «GreenWEEE» виконувати переробку батарейок вони підтвердили ліцензією.

Також у них на сайті зазначені додаткові сертифікати, які підтверджують екологічність процесів на підприємстві в результаті стороннього аудиту.

Висновок

Завод «GreenWEEE» суттєвого виграє для нашої задачі через відстань та невисоку вартість оформлення транскордону в Румунії.

Чи стане GreenWEEE тим самим заводом, куди ми будемо відправляти українські батарейки? Слідкуйте за нашими матеріалами уже в найближчі тижні, щоб про це дізнатись!

Джерела

У підготовці матеріалу крім даних з особистої переписки ми використовували такі джерела:

  1. Сайт заводу

   2. Відео презентації