Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Хто такі псевдопереробники?

Псевдопереробники батарейок – це компанії, які збирають батарейки, але потім не хочуть платити за їх реальну переробку. І тому далі їх просто викидають: в річку, на звалище, а іноді – банально прямо в прогулянковій зоні для молодих мам. Навіщо вони це роблять? Як це зупинити?

Дата публікацї:
08 Квітня 2020

Читайте нас у соціальних мережах:

Псевдопереробники батарейок – це компанії, які збирають батарейки, але потім не хочуть платити за їх реальну переробку. І тому далі їх просто викидають: в річку, на звалище, а іноді – банально прямо в прогулянковій зоні для молодих мам. Навіщо вони це роблять? Як це зупинити?

Фото одного з таких стихійних звалищ як в Києві на Троєщині в березні 2020 року:

Навіщо псевдопереробники це роблять?

Є декілька типів мотивів:

1. Мотив – екопіар

Компанія хоче виглядати зеленою в очах своїх клієнтів, вони довіряють, стають лояльними до неї. Але її мотив не чесний, і батарейки опиняються на звалищі чи в місцевій посадці.

2. Псевдоутилізація як бізнес

Компанія приймає батарейки за гроші для начебто утилізації, забирає гроші собі, а батарейки викидає. Часто у цих компаній навіть є якась ліцензія, але в Україні вона ніяк не гарантує переробку.

Як це зупинити

 • Якщо це ваші особисті батарейки – здавайте батарейки лише в надійні пункти прийому:
  http://batareiky.in.ua/kudy-zdaty


3. Якщо ви компанія чи офіс – дізнайтесь, хто зараз вивозить ваші батарейки

 1. Фото-звіт зі складу компанії, куди потрапляють батарейки, та попросіть копію ліцензії орендатора складунаступним формулюванням, дослівно: «Несортовані відпрацьовані батареї за винятком сумішей батарей, наведених у Зеленому переліку відходів». Будь-яке інше формулювання ліцензії не підходить
 2. Чинний дозвіл (в нинішних датах) на вивезення батарейок в одну з країн Європи, з підписом екологічного державного органу країни отримувача. Заводу з переробки батарейок в Україні не існує, тут пояснювали чому це економічно не вигідно, і ті хто декларують переробку в Україні – брешуть.
 3. Відкриті звіти про утилізацію, виданих заводом у ЄвропІ, підписаних урядами України та країни отримувача, фотографії 20-тонний партій з батарейками в фурах, які відправляються
 4. інше сміття
 5. Якщо нас хоче підтримати компанія, яка чинить масштабні дії спрямовані проти природи, а підтримка нас може бути зокрема частиною плану по вибіленню її репутації, ми можемо відмовити цій компанії нас підтримувати та називати себе нашим прихильником
 6. Візьмемо участь в лобіюванні нового Закону України про батарейки

Наразі необхідний пакет документів та докази утилізації є лише у нас в рамках 3-стороннього договору із заводом GreenWEEE у Румунії та нашого підрядника-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». Коли є лише 1 з документів – це не гарантія утилізації.

4. Припускаєте, що якась компанія-псевдопереробник? Допоможіть зробити  міні-розслідування, куди далі йдуть зібрані батарейки.

Запитайе у компанії:

 1. назву та адресу заводу, де відбувається переробка зібраних батарейок
 2. яка у них технологія сортування
 3. фото обладнання з сортування та переробки
 4. яка технологія переробки кожного з типів батарейок після сортування
 5. які ще заводи-партнери задіяні по літієвим та нікель-кадмієвим акумулятора
 6. Візьмемо участь в лобіюванні нового Закону України про батарейки

Отримайт цю інформацію та надішліть нам! Це доможе створит реєстр псевдо-переробників.

4. Підтримайте нас внеском! Завдяки внескам людей та компаній ми створюємо  європейську систему переробки батарейок в Україні. 

Її суть – оплата переробки батарейок стає відповідальністю компаній-їх виробників, які продають батарейки як бізнес. Спільно дійшли до першого успіху – модель працює на базі мереж «Епіцентр» та «Нова лінія». Також ми просуваємо новий закон України про батарейки, який зробить цю систему обов'язковою для всіх.

Ці випадки, яких ми стали свідками – це лише верхівка айсбергу, 99% всіх батарейок в Україні йдуть на смітник.