Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Депутати блокують сміттєву реформу –

Підключайтесь до засідання онлайн

Пам’ятаєте, ми сподівались, що уже цього тижня новий Закон України про відходи розглянуть на підкомітеті Верховної Ради? Цього не відбудеться — частина депутатів блокують процес попри наші 1400 підписів у зверненні до Президента!

Тому сьогодні 12 листопада в п’ятницю о 15:00 ми запрошуємо всіх представників громадських організацій з нашої спільноти, а також просто небайдужих, долучитись до перегляду засідання Громадської Ради при Мінекології.

Дата публікацї:
12 Листопада 2021

Читайте нас у соціальних мережах:

Підключитись до засідання можна буде тут:

Будемо питати депутата Верховної Ради Олександра Маріковського та представників Міністерства екології про причини, чому закон розглядається так довго, а також формувати наше спільне бачення, яким чином розморозити процес реформи!

Якщо ви ще не підписали звернення до депутатів, це можна зробити тут.

🧐 За що точиться основний конфлікт?

Як ми вже писали, основна ідея реформи, яка могла би врятувати Україну від безкінечного захоронення відходів, полягає в тому, щоб:

  • зобов’язати виробників та імпортерів товарів самостійно організувати їх збір та переробку, заклавши вартість переробки в ціну товарів (як в Європі)
  • зробити високий та прозорий тариф на захоронення відходів на звалищах чи на спалювання, який включає екологічні заходи на цих об’єктах підвищеної небезпеки
  • контролювати весь цей процес, щоб унеможливити псевдоутилізацію та порушення

Цей процес давно пройшла Європа, він базується на більш ніж 30-річному досвіді наших західних сусідів. Але проблема в тому, що частині компаній, які зараз володіють полігонами/звалищами та вивозять комунальне сміття в Україні, не вигідна така реформа.

Вони хочуть залишити розрахунок вартості вивезення відходів так само непрозорим, як він є зараз, і монополізувати весь потік сміття на свої підприємства, за рахунок чого ще більше підвищити тариф для людей.

Держава працює на наші з вами податки, тож маємо повне право занурюватись в це глибше та ставити питання! А паралельно з цим – уже зараз здійснювати реалізацію моделі відповідальності виробника на прикладі батарейок. І доводити своїм досвідом – це має та може працювати в Україні!

Волонтери Батарейки, здавайтеся з ГО «Фонд розвитку міста Одеси» під час відправки батарейок на переробку в 2020 році ❤️