Як у Карпатах Яніна Лучейко з однодумцями збирала кошти на переробку батарейок
«З сином Льовою ми любили похлюпатися в цьому струмочку у спекотні дні, аж поки не побачили батарейку. Потім ще одну... а потім звалище сміття зверху над річкою від хат... Після цього випадку почали збирати батарейки у Верховині» – ділиться своєю історією та мотивацією Яніна Лучейко учасниця спільноти Зелене серце Карпат.
.jpg)
З чоловіком Миколою вони переїхали в гори із Києва, побудували тут екосадибу та від усвідомлення болю – почали об'єднуватись з небайдужими мешканцями регіону Світланою Копитко, Людмилою Максимовою та іншими, щоб припинити спалювання та безконтрольне викидання сміття у Карпатах.
.jpg)
Все почалося з місцевої ініціативи Верховина сортує сміття, а згодом переросло до більш великої спільноти людей, яким не байдуже з усіх навколишніх сіл. До наглядової ради організації зараз входять поважні члени спільноти регіону, яким не байдуже майбутнє їхньої землі.
У Яни та Колі був вибір – поїхати жити в Європу, де вони обрали щось інше – спробувати змінити реальність тут. Одним із проєктів став збір батарейок. За 1.5 роки їм вдалося зібрати 54 кілограми батарейок.
.jpg)
Це не багато, в порівнянні з масштабами забруднення, але важливо з чогось починати! Адже лише 1 батарейка здатна забруднити 16 кв. метрів землі, і тут в сільській місцевості це може нанести шкоду одразу. Наприклад, токсичні речовини можуть опинитись в молоці корів, які не дай боже почнуть пити воду із забрудненого струмка.
Той факт, що переробка платна, не зупинив – спільнота організувала серію благодійних майстер-класів з виготовлення традиційних глиняних іграшок для дітей! Одні з учасників спільноти навчали інших.
.jpg)
.jpg)
Кошти, зібрані під час подій та через Facebook, дозволили повністю покрити вартість батарейок – наступного тижня вони відправляють їх до нас, а менше ніж за 2 місяці зібрані в Верховині батарейки уже опиняться на заводі GreenWEEE в Румунії.
.jpg)
❓ Як зберегти українські гори від батарейок
🌿 Підписатись на ініціативу Зелене серце Карпат
Вони періодично оголошують збір коштів серед місцевої спільноти на невеличкі проекти, але можливо ви також захочете допомогти.
🙌 Підтримати внеском Батарейки, здавайтеся
Волонтерські ініціативи дозволяють збирати ~0.1% всіх українських батарейок. З вашою підтримкою в 2020 ми можемо запустити проекти в 3+ торгових мережах, які можуть дозволити збирати уже 3% наприкінці року.
🏠 Приїхати відпочити в садибу Яни та Колі – Сонячна садиба - дім в Карпатах. Частину прибутку вони віддають на організацію переробки сміття в регіоні та освіту. А ще, вони дуже раді бачити в гостях небайдужих людей!