Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2024 рік →

Підкинь батарейки у «Сільпо» –

Звіти про переробку та всі деталі

Ми відновили збір батарейок у 247 магазинах Сільпо по всій країні 🏄‍♀️  Контейнери знаходяться на пакувальних столиках або біля баків для сортування сміття, кожен гість може здати до 50 батарейок за візит.

Шукай на цій сторінці – мапу точок збору, звіти про переробку, історію проєкту та відповіді на типові запитання ✌️

Дата публікацї:
22 Липня 2021

Читайте нас у соціальних мережах:

Всюди в світі переробка батарейок не безкоштовна – за неї заводу потрібно платити. Купуй батарейки саме в Сільпо, бо з кожної проданої нової батарейки тут відкладається відсоток на їх утилізацію ❤️ 

Окрім Сільпо переробку батарейок співфінансують бренди батарейок – PanasonicGP BatteriesDuracellVARTAEnergizerVIDEX та Camelion.  Це називається система відповідальності виробника і ми втілюємо її разом з липня 2021 року. Ми гарантуємо прозору переробку 100% зібраних батарейок на заводі GreenWEEE у Румунії.

Далі на цій сторінці:

📍 Мапа пунктів

Контейнери для збирання батарейок ви можете знайти в уже 316 магазинах Сільпо по всій країні✌️Шукайте найближчий до вас пункт на мапі нижче. 
Просимо всіх гостей здавати в Сільпоповажати обмеження до 50 батарейок від людини за візит, адже Сільпо як продуктова мережа не може накопичувати батарейки в себе у великих обсягах. Якщо ви збираєте батарейки в під’їзді/офісі та хочете здати їх у великій кількості — зв’яжіться з нами.

?

✅ Які батарейки приймаємо:

❌ Не приймаємо:

🚛 Звіти зібрано/перероблено

Здаючи батарейки в Сільпо, ви отримуєте впевненість у відправленні на перероблення на ліцензованих заводах 100% зданих батарейок. Перевіряйте, скільки батарейок зібрано та перероблено на нашій відкритій сторінці звітів: https://batareiky.ua/reports

Наші партнери з перероблення найбільш популярних цинк-марганцевих пальчикових батарейок – заводи GreenWEEE у Румунії та Recupyl в Польщі.

Водночас інші хімічні типи батарейок потрапляють на заводи Accurec в Німеччині, Erasteel у Франції та Fenix Battery Recycling в Британії. Туди з українських партій їх перенаправляють наші заводи-партнери в Румунії та Польщі.

♻️ Історія спільного проєкту

Наші перші переговори з Сільпо про можливість спільного проєкту відбулись в 2018 році в атмосферному офісі компанії на Академіка Бутлерова.

Наші перші переговори з Сільпо про можливість спільного проєкту відбулись в 2018 році в атмосферному офісі компанії на Академіка Бутлерова.
Перш ніж наважитись на запуск, ми пройшли великий шлях: оформлення дозволу на вивезення батарейок в Європу, напрацювання моделі роботи, накопичення бюджету з продажів нових батарейок, який дозволить оперативно оплачувати уже зібрані батарейки.

І ось нарешті — в липні 2021 збір батарейок в Сільпо стартує!

Збір батарейок – не перша екологічна ініціатива Сільпо. Станції прийому вторсировини Silpo Recycling, просування багаторазових пакетиків та сумок, технології збереження енергії – більше інформації про напрямок Еко Сільпо шукайте тут.

🤔 Питання та відповіді

Чому діє обмеження – до 50 батарейок від людини?

Наш проєкт створений для гостей мережі, які можуть здати свої особисті батарейки, чи батарейки своєї родини. Магазини не можуть зберігати у себе багато батарейок.

Якщо ви збираєте батарейки у своєму офісі, під’їзді чи на роботі в більших масштабах –  заповніть форму або зв'яжіться з нами телефоном: 099-311-67-96, 097-168-55-76 ✌️

Як батарейки потрапляють на завод?

Після вивезення з мережі батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції». 

Батарейки упаковуються в спеціалізовані бочки, призначені для міжнародного перевезення небезпечних відходів за правилами ADR. Для їх доставлення потрібні спеціально обладнані фури та водії, що пройшли навчання та мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

За чий кошт відбувається переробка?

Переробку батарейок фінансує мережа спільно з постачальниками батарейок, які тут продаються, відраховуючи відсоток з кожної проданої батарейки на утилізацію вживаних батарейок.

Купуючи нові батарейки саме тут, ви таким чином підтримуєте збереження довкілля – більше батарейок буде зібрано та перероблено.

‍А чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше тут: http://batareiky.ua/why-europe

Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що йдуть на переробку виростуть, завод з’явиться в Україні. Поки що ми всі разом збираємо до 5% всіх батарейок, які щорічно ввозяться в країну, але можемо і маємо разом на це вплинути!

Як і на що переробляються батарейки?

Після доставлення на заводі GreenWEEE у Румунії батарейки проходять на сортувальну лінію та розділяються на 8 типів відповідно до хімічного складу. 

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

  • сталь
  • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні тощо)
  • фракцію паперу/пластику (етикетки), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Інші батарейки після сортування на GreenWEEE перенаправляються на інші заводи:

  • з вмістом кадмію та літію – на завод Accurec у Німеччині
  • з вмістом свинцю – на завод Monbat у Румунії

100% всієї маси зібраних батарейок, повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Чим шкідливі батарейки?

1 сучасна пальчикова батарейка здатна забруднити токсичними речовинами близько 16м2 землі згідно із дослідженням інституту Львівська політехніка. https://batareiky.ua/shkoda

При цьому зустрічаються ще більш шкідливі типи батарейок, які містять важкі метали – кадмій, свинець і ртуть, які чинять ще більшу шкоду. Через ґрунтові води вони можуть потрапляти у харчові продукти та викликати рак, серцево-судинні, нервові захворювання у людей.

Щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну, а переробляються поки – менше ніж 5%.