Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2023 рік →
Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2023 рік →

Чому ліцензія не гарантує переробку?

💸 Смисл ліцензій – це вимагання хабарів

💻 Вихід – діджиталізація

♻️ В Україні має бути зручно будувати чесні заводи з переробки

Фото до цієї статті – наочна ілюстрація того, як «ефективно» працює система ліцензій для переробки небезпечних відходів в Україні зараз. Коли основний сенс ліцензії – отримати хабар за видачу папірця. Чи відбудеться далі переробка – ніхто не гарантує.

Розберемося на прикладі псевдопереробника ТОВ «Еко-Форс». Фото показує результат їхньої діяльності. Організація просто бере кошти начебто на утилізацію небезпечних відходів, а насправді кладе їх собі в кишеню. Відходи просто відправляють на нелегальному полігоні біля Дєєвої Гори в місті Кременчук.

Цей полігон довів до екологічної катастрофи цілий регіон в Полтавській області, він буквально скорочує життя людей в околицях:

Здавалося б, ліцензії на переробку мають вирішувати цю проблему. Але це так не працює.

У підприємства була і досі є (!) ліцензія. А в одного із чиновників – фігурантів схеми – вдома долари готівкою та колони в грецькому стилі. Чому так?

💸 Смисл ліцензій – це вимагання хабарів

Чиновникам фінансово вигідно брати хабарі за отримання ліцензій, саме тому вони виступають за збільшення кількості цих папірців. Але їх кількість ніяк не впливає на якість. У ТОВ «Еко-Форс» є ліцензія, але вона не заважає їм продовжувати отруювати Полтавську область, бо вони занесли хабаря. В Україні дуже слабка правова система, тому чиновники залишаються непокараними.

💸 Смисл ліцензій – це вимагання хабарів

💻 Вихід – діджиталізація

♻️ В Україні має бути зручно будувати чесні заводи з переробки

Оскільки правова система в Україні не зміниться в один день, вихід із кризи псевдопереробки – максимальна автоматизація процесу видачі дозволів та контролю, переведення їх в онлайн режим.

Для цього в кожній країні Євросоюзу діє так звана інформаційна система про відходи, яка контролює кожну транзакцію прийому-передачі відходів від компанії до компанії та сигналізує про порушення.

За умов слабкої правової системи ці дані мають бути легко доступними та візуалізованими для журналістів і громадських організацій.

♻️ В Україні має бути зручно будувати чесні заводи з переробки

В той час як крива пост-радянська система дозволів та «заносів» хабарів дуже зручна і зрозуміла для напівмафіозних псевдопереробників, нормальні заводи 10 разів подумають, перш ніж заходити в Україну з таким переліком непотрібних вимог. Вони пишуться для того, щоб їх неможливо було виконати, а за хабар «для своїх» – можна було закрити на них очі.

Вихід: краще зробити менше вимог, залишити найважливіші, але контролювати їх однаково якісно для всіх.

Необхідна умова – зміна кадрів

Будь-які прекрасні ініціативи нової влади розіб’ються, якщо хоча би не спробувати змінити людей на місцях, які були причетні до кримінальних схем.

Ми боремось за Україну, чисту від небезпечних відходів, та відправляємо батарейки на гарантовану переробку, завдяки підтримці небайдужих людей та компаній.

Заголовок
тестую
Розкажіть друзям, та надихніть їх здавати батарейки правильно! А ще, здаючи будь-які відходи на переробку, завжди спершу цікавтесь фото та звітами від заводів. На жаль, дуже часто збір відбувається заради піару, і за ним переробка не слідує – відходи просто вивозять на полігон, адже за переробку потрібно платити.