Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2023 рік →
Додай екологію до своїх інвестицій в Україну! 👊🇺🇦  Підтримай наш план на 2023 рік →

70 тонн батарейок Київкомунсервіса поїдуть на переробку в Європу

Супер новини, друзі! За результатами нового тендеру, який провели КП «Київкомунсервіс», 70 тонн батарейок киян поїдуть на завод GreenWEEE в Румунії на переробку! Відправка відбудеться в рамках діючої 3-сторонньої угоди про співпрацю між заводом нами, заводом та нашим ліцензійним партнером – ТОВ «Екологічні інвестиції» ⚡️

І це просто фантастичні новини, адже ще півроку тому існував ризик, що в цьому тендері переможуть псевдопереробники. Ми дякуємо всім, хто допомагав привертати увагу до цієї теми та поширював цей пост: http://bit.ly/2OprDTb

Завдяки нашим з вами спільним зусиллям умови тендера зробили більш жорсткими, а тому псевдопереробники були відсторонені від участі у тендері: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-12-09-000148-a

🔋 Звідки ці батарейки?

«Київкомунсервіс» – це комунальне підприємство, яке займається збором відходів у людей по Києву. Збір батарейок вони почали 5 років тому, як власну ініціативу: роздавали людям картонні коробочки для під’їздів, встановили помаранчеві баки на вулицях.

Весь цей час підприємство зберігало батарейки у себе на складі, тому що не знали місця для їх надійної переробки. А тепер, коли ми отримали перший в історії України дозвіл на вивезення батарейок в Європу – вони нарешті поїдуть на переробку.

💰 Хто заплатить за переробку?

Переробку цих батарейок оплатить КП «Київкомунсервіс» із прибутків підприємства. Вони заробили ці кошти, надаючи послуги киянам із вивезення сміття.

Втім, важливо розуміти, що фінансування батарейок із комунальних коштів – це відповідальне, але частинне рішення, яке не вирішить проблему переробки батарейок в масштабах Києва.

В той час, як за 5 років киянам разом з «Київкомунсервіс» вдалося зібрати 70 тонн батарейок, в цей самий час кияни купили приблизно 1625 тонн нових батарейок, в 23 рази більше.

Щоб збирати та переробляти більше – комунальних коштів не вистачить, цей процес мають сплачувати та організовувати виробники батарейок та торгові мережі (так, як це відбувається в Європі).

🙌 Підтримайте «Батарейки, здавайтеся!»! Завдяки внескам людей та компаній в 2020 році ми плануємо залучити ще 2 великі торгові мережі до збору батарейок + добитись прийняття нового закону України про батарейки.